Očuvanje kulturnog nasleđa
Kulturno nasleđe predstavlja jedinstvenu i nezamenljivu kulturnu vrednost, jer, stvarano generacijama, direktno ukazuje na društveni ali i celokupni obrazovni, kulturni razvoj. Stoga je briga o očuvanju kulturnog nasleđa moralna uloga celokupnog Sokolskog društva, koje prepoznajući značaj kulturne baštine stvara uslove za njeno očuvanje.
Sokolsko društvo kroz vreme
Sokolsko društvo „Vojvodina“ Novi Sad, je društveno odgovorno i sve više pažnje poklanja očuvanju kulturnog nasleđa. Najvažniju ulogu u tom kontekstu imaju upravo članovi Sokolskog društva, koji sami, iako krhkih kapaciteta, imaju pravo, ali i obavezu, da stvaraju mehanizme očuvanja i unapređenja nasleđa, ka istinskim kulturnim vrednostima.
Sokolski dom
Složenost događaja koji su pratili osnivanje i razvoj Sokolskog društva „Vojvodina“ Novi Sad, zahtevali su i zahtevaju veliku posvećenost prikupljanju,obradi i publikaciji istorijske građe.
Vizuelni indetitet Društva 1905-2015. godine
Društvo poseduje izuzetnu arhivsku građu, i od samog nastanka poklanja veliku pažnju očuvanju identiteta, bez obzira na vreme. Tako je 2012. godine izrađena baza podataka s osnovnim ciljem da u elektronskoj formi objedini postojeću dokumentaciju i da korisnicima olakša pretragu i prelistavanje dokumenata kroz vreme, po godinama ili događajima. Zalaganje za očuvanje kulturnog nasleđa je strateško opredeljenje Društva od samog osnivanja do danas, a nesebičnu pomoć i podršku pružaju nam Muzej Vojvodine i Matica srpska!
Izdavačka delatnost Društva